آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


ايمن سازي 171 نقطه حادثه خيز جاده اي خراسان رضوي
تاریخ ارسال : 1394/4/1

مرتضي روشني: قدس ويژه خراسان - عليرضا رشيديان در جلسه ستاد خدمات سفر گفت: خوشبختانه با اقدامهاي صورت گرفته توسط ستاد خدمات سفر در طرح نوروز، خراسان رضوي ...

از نظر خدمات مطلوب و رسيدگي به مسافران، جايگاه نخست کشور را از آن خود کرد.

وي اظهار کرد: يکي از نکات مهمي که هميشه براي آسايش مسافران و زائران درنظر بوده، موضوع ايمني و امنيت سفر است و مطابق بررسي ها، در خراسان رضوي 171 نقطه حادثه خيز وجود دارد که بايد تمامي دستگاه‌ها با همکاري يکديگر براي کاهش اين نقاط اقدام کنند.

وي تصريح کرد: البته پيشتر با به کارگيري اقدامهاي موقت از جمله استقرار علايم راهنمايي و نيروهاي امدادي و پليس موفق شديم مطابق آمار، کاهش تلفات را داشته باشيم، گرچه آمار تصادفات استان کاهش نداشته و اين نشان از حضور به موقع عوامل امداد و نجات و موفقيت آنان در نجات جان انسانهاست.

وي افزود: در عين حال مي بايد همه فرمانداران شهرهاي منتهي به مشهد راهکارهايي براي کاهش تصادفات و افزايش سطح ايمني راه‌ها انجام دهند. به عنوان نمونه مي توانند با احداث استراحتگاه ها، باعث توقف رانندگان در جاده شده تا آنان پس از رفع خستگي، دوباره به مسير مسافرت خود ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوي گفت: البته در بودجه زيارت امسال، اعتبار خوبي براي اين موضوع درنظر گرفته شده که به موقع به فرمانداري ها اختصاص خواهد يافت. از طرفي ايجاد پايگاه هاي فرهنگي در کنار اين استراحتگاه ها نيز از اهميت بالايي برخوردار است.

رشيديان با بيان اينکه مشهد با وجود جمعيت بيش از سه ميليون و 200هزار نفري، جزو امن ترين شهرهاي کشور است، اظهار کرد: اينکه خانواده هاي مجاوران و زائران در همه ساعات شبانه روز با خيالي آسوده مي توانند در سطح شهر بويژه حرم مطهر تردد نمايند، گواه اين مدعاست، با اين حال حتماً مواردي از تخلفها نيز وجود دارد که اين وظيفه نهادهاي انتظامي را سنگين تر مي کنند که با اخلالگران امنيت جامعه، برخورد قاطعانه اي داشته باشند.

وي ادامه داد: به عنوان نمونه در ايام نوروز، نيروي انتظامي با جمع آوري معتادان به اصطلاح تابلو، باعث شد تا درصد سرقتهاي جزيي در مشهد در آن ايام کاهش يابد.

رئيس ستاد خدمات سفر خراسان رضوي به موضوع فرهنگ و اقتصاد سوغات سفر نيز اشاره کرد و گفت: فعاليت واحدهاي توليدي و اصناف مشهد دراين زمينه بايد براساس يک کار هماهنگ بين واحدي و صنفي باشد تا وضعيت اقتصاد سوغات در مشهد به دست توليدکنندگان داخلي بيفتد، نه اينکه منفعت اين ماجرا به جيب کشورهايي که هيچ محبتي به اهل بيت ندارند، برود.

*تعويق فعاليتهاي شهرداري در ايام پيک سفر

رشيديان همچنين از شهرداري مشهد خواست، فعاليتهاي عمراني را در ايام اوج سفر به تعويق بيندازد تا عبور و مرور در اطراف حرم آسانتر شود.

*ساماندهي خانه مسافرهاي شخصي

وي به ساماندهي خانه مسافرها اشاره کرد و اظهار داشت: يکي از معضلات فعلي که گريبان شهر را گرفته، وجود خانه مسافرهاي غيرمجاز در سطح شهر است که با تهيه طرحي جامع که بزودي اجرايي مي شود، برآن هستيم تا اين خانه ها را ساماندهي کنيم.

وي افزود: الگوي ايده آل استان براي اين طرح، خانه مسافرهاي شهر يزد است که مقدمات اجــــرايي طرح فراهم شــده و مي خواهيم اين خانه مسافرها به استانداردهايي برسند که زيبنده شهرمقدس مشهد باشد و مسافران از آن خاطره اي خوش داشته باشند.

وي ادامه داد: از طرفي نيز اين نکته را مدنظر داريم تا از کساني که با احداث واحدهاي اقامتي در مشهد سرمايه گذاري کرده اند، محافظت نماييم و بايد به سمتي پيش برويم که با اجراي طرح سفر مبدأ و مقصد، زمينه اجراي مسافرتهاي ارزان قيمت و پرشدن واحدهاي اقامتي مجاز فراهم شود.

گفتني است، مطابق طرح ساماندهي خانه مسافرها، تاکنون بين هزار و 200 تا پنج هزار واحد اقامتي غيرمجاز در مشهد شناسايي شده که با اجراي اين طرح، کل خانه مسافرهاي مجاز تنها در محدوده شهرداري منطقه ثامن و مناطق هفت و هشت شهرداري مستقر خواهند بود. همچنين حداقل ابعاد هر خانه 120مترمربع و داراي پنجره هاي نورگير و معبر ورودي ساختمان با عرض حداقل چهار متر باشد که درصورت وقوع حادثه، سرويسهاي امداد و نجات اورژانس يا آتش نشاني به راحتي بتوانند در محل حضور يافته و خدمات‌رساني کنند.