آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


کشف دو محموله غيرمجاز پرنده در يک روز
تاریخ ارسال : 1394/4/1

مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان گفت: دو محموله غيرمجاز پرنده طي يک روز در شهرستان زابل کشف و ضبط شد.

سعيد محمودي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: يگان حفاظت اداره حفاظت محيط زيست شهرستان زابل موفق شد در يک روز دو محموله غيرمجاز پرندگان را کشف و ضبط کند.

مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان افزود: تشکيل يگان ويژه مبارزه با حمل غيرمجاز پرندگان در استان بصورت آماده‌باش و انجام اقدامات ضربتي در اين خصوص و فعاليت شبکه همياران محيط زيست حتي در صفر مرزي و گشت‌هاي نامحسوس و محسوس يگان حفاظت موجب شده است تا عملکرد يگان حفاظت بصورت چشم‌گيري افزايش و درصد تخلفات کشف شده در چند ماهه اول سال با رشد محسوسي روبرو شود.

اين مسئول ادامه داد: يگان حفاظت شهرستان زابل پس از کسب اطلاع از ورود محموله غيرمجاز پرنده از نوع گونه مينا و پس از بررسي صحت اطلاعات بدست آمده و اخذ مجوزهاي لازم در يک اقدام عملياتي و بصورت ضربتي، محموله موردنظر را که شامل 50 قطعه پرنده از نوع گونه مينا بود در يک واحد منزل مسکوني، کشف و ضبط کرد و در همان روز و پس از مشکوک شدن به يک دستگاه خودرو و پس از تعقيب و گريزي چند ساعته در ورودي شهرستان زابل موفق به توفق خودروي مذکور شده و تعداد 100 قطعه پرنده از نوع گونه مينا را کشف و ضبط کردند.

وي بيان کرد: فعاليت يگان حفاظت و حضور فعال و پررنگ در همه عرصه‎ها و انجام اقدامات محسوس و نامحسوس مراقبت، موجب شده تا حضور محيط زيست در جامعه به صورت مشهودي احساس شود به صورتي که حمل حتي يک قطعه کبوتر امروز در بين شهرهاي استان از طريق مبادي قانوني، افراد را به سمت محيط زيست و طرح سوالات زيست محيطي مي‌کشاند.

محمودي گفت: در هر يک از کشفيات روز گذشته در زابل که منجر به کشف 150 قطعه پرنده از نوع گونه مينا شد، دو نفر متخلف زيست محيطي دستگير و به همراه مستندات و مدارک مربوطه تحويل اداره حقوقي براي ادامه رسيدگي به روند قانوني آن شدند.