آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepاتمام چهارخطه کردن 10 کيلومتر از جاده نظامي قائم‌شهر
تاریخ ارسال : 1394/4/3

رئيس اداره ايمني، ترافيک و حريم راه‌ها راه و شهرسازي مازندران گفت: تعريض و چهارخطه شدن جاده نظامي شهرستان قائم‌شهر از سال 88 آغاز شد که تاکنون عمليات اجرايي بيش از 10 کيلومتر از مسير به اتمام رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ساري به نقل از روابط عمومي اداره‌کل راه و شهرسازي مازندران، سيدمحمد نظري اظهار کرد: يکي از اهداف راه و شهرسازي استان ايمن‌سازي محورها براي تامين سلامت کاربران جاده‌اي است.

وي با اشاره به ايمن‌سازي محور ارتباطي جاده نظامي شهرستان قائم‌شهر، افزود: اين محور به‌دليل وجود مواهب طبيعي کوه، جنگل، استقرار مراکز دانشگاهي و صنعتي، وجود روستاهاي متعدد و راه ارتباطي مردم قائم‌شهر با سوادکوه‌شمالي جزو يکي از پرترددترين محورهاي فرعي استان به شمار مي‌رود.

نظري اظهار کرد: از سال 88 عمليات تعريض و چهارخطه شدن اين محور در دستور کار قرار دارد که تاکنون عمليات اجرايي بيش از 10 کيلومتر از مسير به اتمام رسيده است.

وي ادامه داد: همزمان با عمليات تعريض، اجراي ايمن‌سازي اين محور در قالب نصب نيوجرسي، اجراي خط‌کشي، نصب علائم و تابلوهاي ايمني، نصب چراغ‌هاي چشمک‌زن و نصب چشم گربه‌اي در دستور کار قرار دارد.

رئيس اداره ايمني، ترافيک و حريم راه‌ها راه و شهرسازي مازندران تصريح کرد: ايمن‌سازي جاده نظامي شهرستان قائم‌شهر در قالب نصب نيوجرسي به طول 5/2 کيلومتر با اعتباري بيش از 2 هزار و 500 ميليون ريال با هدف ارتقاي افزايش ايمني محور در دست اجراست.

نظري در پايان گفت: علاوه بر اين محور، عمليات نصب نيوجرسي در محورهاي ارتباطي آمل ـ بابل قديم و محور هراز در دست اجراست.