آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepتأسيسات آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران به سامانه هاي انرژي نوين مجهز مي شوند
تاریخ ارسال : 1394/4/3

تهران – ايرنا – مديرعامل شرکت آبفاي جنوب شرقي استان تهران از تجهيز تأسيسات آب و فاضلاب اين شرکت به سامانه هاي توليد انرژي نوين خبر داد.

عليرضا کارگري روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا اظهارکرد: حرکت به سمت خود تاميني در حوزه برق و استفاده از انرژي هاي نو در تاسيسات آبرساني و فاضلاب از برنامه هاي اساسي شرکت آبفاي جنوب شرقي است.

وي افزود: هم اکنون در تأسيسات آبرسانه و تصفيه خانه فاضلاب شرکت جنوب شرق استان تهران حدود 20 مگاوات انرژي برق مصرف مي شود تامين برق لازم جهت راه اندازي و بهره برداري از اين تاسيسات از اهميت و حساسيت خاصي برخوردار است .

وي گفت: تلاش مسوولين شرکت آبفا اين است که همچون ساير کشورهاي صنعتي و مطابق با جايگاه جهاني به عنوان مصرف کننده در تامين انرژي سهيم باشيم.

مديرعامل شرکت آبفاي جنوب شرقي افزود: اقدامات و برنامه هاي قابل اجرا به منظور حرکت به سمت خود تاميني و استفاده از انرژي هاي نو در اين شرکت انجام و تلاش شده تا در راستاي قانون هدفمندي يارانه ها به مسأله اصلاح الگوي مصرف، کاهش هزينه هاي برق مصرفي و لزوم آينده نگري در استفاده از منابع و بکارگيري شيوه هاي مدرن بهره برداري از انرژي ها توجه شود.

کارگري گفت: هم اکنون طرح هيدرو پاور در خط انتقال آب سد ماملو در دست مطالعه است و در برخي از تاسيسات آبرساني، انرژي هاي نو و خورشيدي جايگزين مصرف برق شهري شده است.

وي افزود: در حال حاضر 28 پايه روشنايي با استفاده از انرژي خورشيدي در محدوده آبرساني شرکت راه اندازي و در مدار بهره برداري قرار گرفته است.