آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepبرگزاري مانور اطفاي حريق در عرصه‌هاي منابع طبيعي استان
تاریخ ارسال : 1394/4/2

پژمان نيک‌اقبالي اجرا ونحوه اطلاع‌رساني دقيق در اين مانور را ضروري دانست و اذعان کرد: اطلاع‌رساني ضعيف در هنگام وقوع آتش‌سوزي‌ها از مشکلات اساسي در هنگام وقوع حادثه است ودستگاه‌ها بايد بر نحوه آن آشنا شوند.

به گزارش خبرگزاري برنا از ياسوج؛ معاون هماهنگي امور عمراني استاندار کهگيلويه و بويراحمد درنشست ستاد بحران استان کهگيلويه و بويراحمد ازبرگزاري مانور اطفاي حريق در عرصه‌هاي منابع طبيعي استان خبر داد و افزود: براي برگزاري خوب اين مانور لازم است که سناريوي آن به‌وسيله محيط‌ زيست، هلال احمر و منابع طبيعي نوشته و شرح وظايف دستگاه‌ها در آن تعريف شود.

پژمان نيک‌اقبالي اجرا ونحوه اطلاع‌رساني دقيق در اين مانور را ضروري دانست و اذعان کرد: اطلاع‌رساني ضعيف در هنگام وقوع آتش‌سوزي‌ها از مشکلات اساسي در هنگام وقوع حادثه است ودستگاه‌ها بايد بر نحوه آن آشنا شوند.

نيک اقبالي خواستار استفاده از ظرفيت دستگاه‌هاي آب و فاضلاب شهري، روستايي و امور عشاير شد و بيان کرد: استاندار کهگيلويه و بويراحمد پيشنهاد داد براي حضور به موقع در زمان وقوع آتش‌سوزي و کاهش تلفات در عرصه‌هاي منابع طبيعي يک تيم اطفاي حريق توسط فرمانداران در تمام شهرستان‌هاي استان تشکيل شود و اعضاي اين تيم هم مشخص باشد.

وي تصريح کرد: چون در زمان وقوع آتش‌سوزي دستگاه مکانيزه‌اي در کهگيلويه و بويراحمد وجود ندارد بايد از نيروي مردمي براي مقابله با آتش‌سوزي‌ها در جنگل‌ها و عرصه‌هاي منابع ملي به خوبي استفاده کرد.

نيک‌اقبالي با بيان اينکه اين مانور هفته اول بعد از ماه مبارک رمضان برگزار مي‌شود، گفت: بسياري از آتش‌سوزي‌ها در نتيجه عوامل انساني رخ مي‌دهد که رسانه‌ها و صدا و سيماي استان اطلاع‌رساني دقيق را انجام دهند و مردم را در اين خصوص حساس کنند.

معاون استاندار کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه آموزش و اطلاع‌رساني به مردم 40 درصد آتش‌سوزي‌ها را کاهش مي‌دهد، اضافه کرد: اطلاع‌رساني دقيق در خصوص اقدامات لازم براي نگهداري از عرصه‌هاي منابع طبيعي از طريق صدا و سيماي مرکز استان به مردم آموزش داده شود، ضمن اينکه در صورت امکان ميزگردي با حضور مديران منابع طبيعي و محيط زيست برگزار شود.

وي خواستار پوشش خبري مناسب برگزاري مانور اطفاي حريق توسط رسانه‌ها و صدا و سيماي استان شد و گفت: رسانه‌هاي استان براي ايجاد حساسيت در بين مردم و احساس وظيفه در اين خصوص پوشش خبري خوبي داشته باشند.

اين مسئول در ادامه انتقاد مديرکل منابع طبيعي در خصوص کمبود اعتبارات استاني را به حق دانست و افزود: طبق گفته رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان شاخص‌هاي اعتبارات استاني تعريف شده و نمي‌توان در اين خصوص اقدامي انجام داد، ضمن اينکه دغدغه‌هاي مديرکل منابع طبيعي را به استاندار انتقال مي‌دهم