آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepپلمپ دوباره كارگاه غير مجاز آلوچه سازي
تاریخ ارسال : 1394/4/2

به گزارش خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما؛ مأموران گشت مشترک تعزيرات حکومتي پس از گزارش هاي ارسالي برخي شهروندان به صورت سرزده به کارگاه آلوچه سازي در منطقه کاروان واقع در جنوب شرق تهران رفتند.

صاحب اين کارگاه در پارکينگ مسکوني خود به کمک 10 کارگر زن و مرد به توليد آلوچه و فرآورده هاي مرتبط با نام «همه پسند» اقدام کرده بود.
کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکي تهران که در اين گشت حضور داشت پس از بازديد از کارگاه گفت: شبکه بهداشت چند ماه پيش اين کارگاه را به علت نداشتن مجوز و همچنين فرآوري کردن آلوچه پلمپ کرده بود.
خانم ملاعلي افزود: پس از مدتي گزارش هايي ارسال شد که اين کارگاه همچنان به فعاليت غير مجاز خود ادامه مي‌دهد و امروز نيز شاهد اين واقعيت هستيم.
وي گفت: قانون به مشاغل خانگي اجازه فرآورده کردن بعضي محصولات را نمي دهد اما اين کارگاه با استفاده از رنگ، اسانس و همچنين دستگاه هاي مرتبط با فرآوري اقدام به فرآوري کردن و فروش آن مي کند.
ملاعلي خاطر نشان کرد: البته افرادي که تحت يک کارخانه و در سوله اي با متراژ مشخص مجوز فعاليت توليد فرآورده هاي آلوچه را بگيرند مشکلي ندارند اما در مشاغل خانگي فقط مي توان براي آلوچه هاي خشکبار و بسته بندي آن مجوز داد.
رئيس شعبه 14 بدوي تعزيرات حکومتي شهر تهران نيز در اين بازرسي به خبرنگار صدا و سيما گفت: صاحب اين کارگاه با وجود هشدارهاي متعدد اقدام به فعاليت در توليد فرآورده هاي آلوچه کرده بود.
آقاي مديحي افزود: طبق قانون اينکه مسئول کارگاهي با وجود پلمپ از سوي بهداشت آن را فک پلمپ کند مجرم محسوب مي شود به همين منظور پس از اجراي حکم پلمپ موضوع را به دادسرا اعلام خواهيم کرد.