آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


جنگل هاي نوشهر درحال سوختن هستند
تاریخ ارسال : 1394/4/1

دولت بهار: جنگل هاي منطقه «کجور» نوشهر در استان مازندران طعمه حريق و مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري اين استان براي مهار کامل آتش سوزي خواستار اعزام يک فروند بالگرد شده است.

به گزارش دولت بهار، «کورش خلعتبري» روز جمعه به خبرنگار ايرنا گفت: به محض اطلاع نيروهاي حفاظتي از وقوع آتش سوزي که از ساعت ۱۴ در جنگل هاي بخش کجور نوشهر رخ داد، تمامي نيروها با در اختيار داشتن امکانات و تجهيزات لازم براي خاموش کردن و مهار آتش به محل حادثه اعزام شدند، اما براي مهار کامل اين آتش سوزي از تهران درخواست يک فروند بالگرد شده است.

وي اظهارداشت: اين حادثه غيرمترقبه بر اثر آتش سوزي در اراضي باغي افراد که جزو مستثنيات بوده در جنگل هاي اين منطقه رخ داده است که متاسفانه گستره اي از جنگل هاي زربين اين منطقه در آتش سوخت.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران منطقه نوشهر، گفت :هم اينک با در اختيار داشتن امکانات اوليه نظير دستگاه پمپ آب، چنگک، بيل و نيز خودروي آتش نشاني از بندر و کمک رساني ساير ادارات، نيروهاي حفاظتي با همکاري مشارکت هاي مردمي مشغول مهار کامل اين آتش هستند.

خلعتبري بدون اعلام ميزان سوختگي جنگل هاي اين منطقه براثر آتش سوزي درعين حال اظهار داشت : با توجه به آن که اين آتش سوزي به شيوه پراکنده در اين منطقه رخ داده است تلاش مي شود تا پس از مهار کامل با دستگاه جي پي اس سطح آتش سوزي اندازه گيري شود.

وي همچنين از نيروها و مسوولاني که با هدف کمک رساني براي مهار آتش به اين منطقه اعزام مي شوند خواست تا امکانات و تجهيزات لازم اطفاي حريق را در اختيار داشته باشند.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران - نوشهر با اشاره به افزايش دما و وزش بادهاي گرم به مسافران و گردشگراني که براي استفاده از عرصه هاي جنگلي به اين مناطق روي مي آورند، توصيه کرد تا موارد ايمني با هدف پيشگيري از وقوع آتش سوزي در جنگل هاي اين منطقه را رعايت کنند.

منطقه ييلاقي و کوهستاني کجور در فاصله حدود ۷۵ کيلومتري جنوب شرقي نوشهر واقع است.

حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري استان مازندران ـ نوشهر با ۳۱۳ هزار هکتار جنگل و ۱۹۷هزار هکتار مرتع، از رامسر تا رُويان را پوشش مي دهد.