آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


شهردار قم:بوستان هاي قم مشکلات ايمني عديده دارند
تاریخ ارسال : 1394/4/1

قم - ايرنا - شهردار قم در جمع اعضاي شوراي اسلامي اين شهر به دارا بودن مشکلات ايمني عديده در بوستان هاي قم معترف شد.

به گزارش ايرنا، سيد مرتضي سقائيان نژاد روز يکشنبه در جلسه رسمي شوراي شهر قم با اشاره به اين که هم اکنون تمامي 38 بوستان منطقه يک شهري قم مورد بررسي قرار گرفته اند و تمام آن ها غير ايمن هستند گفت: بايد اين واقعيت که بوستان هاي ما غير ايمن هستند را بپذيريم و اقدامات لازم را در اين زمينه انجام دهيم.

وي عنوان داشت: ايمني تنها به مساله برق بوستان ها مرتبط نيست بلکه بايد در اقدامات عمراني و مبلمان شهري نيز به مساله ايمني توجه لازم صورت پذيرد.** سخنگوي شوراي شهر: قصور مسوولان منطقه چهار در برق گرفتگي نوجوان 12 ساله مبرز است

سخنگوي شوراي شهر قم نيز دراين جلسه بيان داشت: شهرداري قم بايد گزارش هاي مبسوطي را از مورد برق گرفتگي يک دختر چهار ساله در سال گذشته به شورا تحويل دهد و عنوان کند با کساني که در آن حادثه مقصر بودند چه برخوردي صورت گرفته است.

عباس ذاکريان افزود: سامانه 137 در مورد مساله ايمني خوب کار کرده است و مشکل برق بوستاني که نوجواني در آن دچار حادثه شد را به عنوان پيام خطرساز به عوامل مربوطه پيامک کرده است.

وي ادامه داد: مسوول برق منطقه چهار شهرداري قم داراي مدرک فوق ديپلم برق است اما دو نفر زير مجموعه وي باغبان بوده و سررشته اي از برق ندارند.

وي افزود: مسوول برق منطقه چهار با مافوق خود مکاتبه کرده و تقاضاي نيروي متخصص کرده است اما کسي به آن توجه نکرده است.

ذاکريان ادامه داد: وي حتي تقاضاي خريد براي تجهيزات ايمن سازي داشته است که مورد موافقت قرار نگرفته است.

وي تاکيد کرد: با بررسي هاي اوليه خود دريافتيم که قصور مسوولان منطقه چهار در برق گرفتگي اخير مبرز است لذا بايد شاهد برخورد لازم با خاطيان باشيم و اين برخورد به گوش مردم هم برسد.** اقدامات غير ايمن شهرداري تنها به بوستان ها محدود نمي شود

وحيد شايسته نيک از اعضاي شوراي اسلامي شهر قم هم در اين جلسه گفت: اقدامات غير ايمن شهرداري تنها به بوستان ها محدود نمي شود و به خاطر برخي اقدامات غير ايمن شهرداري در زمينه ترافيک، هر روز يا يک روز در ميان کشته حوادث ترافيکي داريم.

وي اضافه کرد: اگر مطبوعات موضوع مشکلات ترافيکي را پيگيري نمي کنند دليلي نمي شود که شوراي اسلامي شهر نيز به آن اهميت ندهد چرا که در قبال اين اتفاقات مسوول هستيم.