آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


ترک‌هاي تونل توحيد در حال برطرف شدن
تاریخ ارسال : 1394/4/1

اکو ويژن: رئيس کميته عمران شوراي شهر تهران در مورد برخي اخبار مبني بر ترک‌هاي تونل توحيد، توضيحاتي را ارائه کرد.

ترابر نيوز:

اقبال شاکري در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در مورد آخرين وضعيت تونل توحيد و در واکنش به برخي اظهارات مبني براينکه در زمان طراحي اين پروژه نظر پيمانکار اين بود که نيازي به استفاده ازلايه‌هاي «آب بند» وجود ندارد، گفت: در صورتي که کوتاهي از سوي پيمانکار بوده است شهرداري بايد به عنوان کارفرما، گزارش اين کوتاهي را به سازمان مديريت اطلاع دهد تا در سوابق اين شرکت درج شود.

 

وي با بيان اينکه شرکت‌هايي که مطابق با اهداف، پروژه را پيش نبرده و يا اشتباهات بزرگ دارند بايد به سازمان مديريت وبرنامه ريزي تهران اطلاع داده شود تا اين تخلفات در سوابق آنها درج شود، ادامه داد: کارفرما بايد از پيمانکار طلب مطالعات بيشتر را مي‌کرد و بر اجراي سطح عايق به روي طوق تونل‌ها اصرار مي‌کرد و پيمانکار نمي تواند بنا به بهانه‌هاي مختلف از انجام مطالعات سرباز بزند.

 

رئيس کميته عمران شوراي شهر تهران با بيان اينکه بايد اختلاف بين کارفرما و پيمانکار نيز در موضوع ترک‌هاي تونل توحيد مورد توجه قرار گيرد، افزود: مشکل تونل توحيد،زه‌کشي کف تونل نيست؛ بلکه در بالاي قوس تونل نه تتها زه کشي نشده بلکه عايق هم ندارد و آب‌هاي سطحي به سطوح فوقاني تونل نفوذ کرده و در ابروي دو تونل تجمع کرده و باعث ريزش آب از سقف و ستون‌ها شده است.

 

شاکري با اشاره به بازديدش از اين تونل با بيان اينکه نشت آب از بعد ساخت تونل آغاز شده و هرساله بايد مواد به بدنه تزريق شود گفت: آبي که به بدنه تونل نشت کرده آب خام نيست و شامل فاضلاب و آب داراي نيترات مي‌شود که ضد بتن و آرماتور است و مديريت شهري تلاش دارد تا جلوي نفوذ آن به جداره‌ها، بدنه و ستون اصلي را بگيرد که برهمين اساس نسبت به تزريق مواد شيميايي به ترک‌ها اقدام کرد و در حال حاضر از لحاظ ايمني مشکلي ندارد.