آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


کاهش تلفات جاده اي و ارتقاي ايمني جاده ها نيازمند همکاري تمام دستگاه هاست
تاریخ ارسال : 1394/3/31

تبريز - ايرنا - معاون عمراني استانداري آذربايجان شرقي گفت: کاهش تلفات رانندگي و ارتقاي ايمني حمل و نقل منوط به همکاري تمامي دستگاه هاي متولي است.

به گزارش روابط عمومي اداره حمل و نقل و پايانه هاي آذربايجان شرقي، محمدصادق پورمهدي روز شنبه در سومين جلسه کميته ايمني حمل و نقل و سوانح رانندگي استان اظهار کرد: وظايف و مسووليت هايي در قبال مردم داريم که بايد آنها را جدي بگيريم و به نحو مطلوبي انجام دهيم.

وي افزود: مسووليت ها را با مشاهده شرايط، کمبودها و نواقصات پذيرفته ايم بنابراين هيچ دليلي همچون کمبود اعتبارات نمي تواند کم کاري ها را توجيه کند و نافي مسووليت هاي پذيرفته شده از سوي دستگاه ها باشد.

پورمهدي گفت: هلال احمر، منطقه آزاد ارس و مس سونگون امکانات مناسبي دارند که مي توانند اين امکانات را در اختيار کميته ايمني قرار دهند و شرکت هاي بيمه نيز با صرف هزينه اي اندک براي فرهنگ سازي و توجيه عابران، مي توانند در کاهش سوانح سهيم باشند که اين کاهش در نهايت به نفع خود آنها هم خواهدبود.

وي همچنين خواستار پيگيري جدي مصوبات جلسه هاي کميته توسط دبيرخانه اين کميته شد.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان نيز در اين جلسه با اشاره به اينکه براي ما کشته شدن يک نفرهم درجاده ها برابر با فاجعه است گفت: تلاش مي کنيم با اقداماتي نظير نصب دوربين و بکارگيري نرم افزارهاي مربوطه و نظارت بر جاده ها، ميزان تلفات جاده اي را کاهش دهيم.

باقرجوان افزود: هم اکنون26 دستگاه دوربين نظارتي و 77فقره دستگاه ترددشمار در جاده هاي استان فعال هستند که با بهره گيري از اين دستگاه ها ميزان ثبت تخلفات رانندگي تا10برابرافزايش داشته است.

وي گفت: سه دستگاه ثبت تخلفات سرعت نيز در حال راه اندازي و بهره برداري است.