آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


خسارت آتش سوزي جنگل کجور نوشهر بيش از 4 ميليارد ريال برآورد شد
تاریخ ارسال : 1394/3/30

دولت بهار: فرماندار نوشهر گفت: خسارت ناشي از آتش سوزي در اراضي ملي بخش کجور شهرستان نوشهر چهار ميليارد و661ميليون ريال برآورد شده است.

به گزارش دولت بهار به نقل از ايرنا، محمدعلي قمي روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در اين حادثه که روز جمعه رخ داد شش هکتار از اراضي ملي در منطقه دَلَم کجور که به عنوان ذخيرگاه درختان زرين انحصاري دنيا شناخته مي شود در آتش سوخت و به بخش هاي تنه اي و تاجي شماري از درختان آسيب وارد شد.

وي تصريح کرد: چهار هکتار از باغ هاي خصوصي داراي درخت ميوه نيز دچار آتش سوزي شد که در حال برآورد خسارت است. 

وي علت حادثه آتش سوزي را بي احتياطي افراد در خاموش کردن آتش پس از استفاده ذکر کرد و گفت: با وزش باد گرم شديد آتش گسترش يافت و به بخش هايي از جنگل سرايت کرد.

قمي گفت: خوشبختانه با اطلاع رساني به موقع اهالي و حضور نيروهاي اداره کل هاي منابع طبيعي، بنادر و دريانوردي نوشهر، يگان حفاظت، سرجنگل داران، بسيج، هلال احمر و شهرداري اين آتش سوزي مهار و خاموش شد.

فرماندار نوشهر افزود: در ساعت نخستين اين حادثه بلافاصله ستاد مديريت بحران شهرستان با حضور معاونت استاندار در فرمانداري تشکيل و با اقدامات و اتخاذ تدابير لازم در هماهنگي با دستگاههاي مربوطه اين بحران مديريت شد.

قمي افزود: دليل اصلي بروز آتش سوزي در حال بررسي است که به محض اطلاع به مردم اعلام مي شود.

وي با اشاره به اين که مسووليت اطفاي حريق در جنگلها با سازمان جنگلها است از مردم خواست در هر ساعت از شبانه روز با مشاهده آتش سوزي در جنگل ها و مراتع، موضوع را با شماره تلفن رايگان و کشوري 1504 به اطلاع يگان حفاظت منابع طبيعي برسانند. 

وي تصريح کرد: با توجه به وضعيت و وسعت منطقه و دسترسي بسيار مشکل به برخي مناطق، بهره مندي از يک بالگرد در اين مواقع بحراني ضروري است که بايد در مرکز استان يک بالگرد در حالت آماده باش باشد تا در صورت نياز، سريعا وارد عمل شود و از آسيب هاي جدي به منابع طبيعي و مردم و افزايش هزينه ها جلوگيري گردد.

وي به ضرورت تحويل خودروهاي مجهز به منابع طبيعي تاکيد کرد و گفت: استقرار پايگاههاي اطفاي حريق در روستاها و نزديک جنگل ها به همراه تجهيزات لازم يک ضرورت است.