آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepاين هفته هم گرد و غبار کشور را فرا مي‌گيرد
تاریخ ارسال : 1394/4/2

دولت بهار: کارشناس سازمان هواشناسي با بيان اينکه اين هفته هم مانند هفته‌هاي گذشته گرد و غبار تمام کشور را فرا مي‌گيرد، گفت: در ۳ روز آينده در ارتفاعات البرز شرقي و شمال شرق هرمزگان رگبار باران و رعد و برق رخ خواهد داد.

به گزارش دولت بهار، فريبا گودرزي در گفت‌وگو با فارس، از وقوع رگبار باران و رعد و برق در ارتفاعات شرق البرز و استان‌هاي سمنان، مازندران و گلستان خبر داد و گفت: اين پديده در 3 روز آينده در شمال شرق هرمزگان هم رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسي ادامه داد: در 2 روز آينده شمال غرب، شرق، جنوب شرق‌‌، غرب و جنوب غرب کشور وزش باد و گرد و خاک را تجربه خواهد کرد و در زابل طوفان شديد گرد و خاک رخ مي‌دهد.

وي افزود: امروز بعد از ظهر در استان‌هاي قم‌، سمنان، مرکزي، شمال اصفهان، تهران، البرز و قزوين وزش باد نسبتا شديد و در برخي نقاط گرد و خاک اتفاق مي‌افتد.

گودرزي با بيان اينکه امروز در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات تهران شاهد رشد ابر هستيم، گفت: بعد از ظهر امروز وزش باد با احتمال بروز پديده گرد و خاک براي شهرهاي جنوبي تهران پيش‌بيني مي‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسي گفت: گرمترين مرکز استان کشور اهواز با دماي 45 درجه سانتيگراد و خنک‌ترين مرکز استان کشور شهرکرد با دماي 10 درجه سانتيگراد است.