آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


عکس/طرح سامسونگ براي کاهش تصادف جاده‌اي
تاریخ ارسال : 1394/4/1

دولت بهار: در سال ۲۰۰۹، يک کارگاه طراحي روسي اين ايده را مطرح کرد که مي‌توان براي ايمني جاده‌ها، يک دوربين در جلوي کاميون‌هاي بزرگ آهسته‌رو گذاشت و تصوير اين دوربين را در نمايشگرهاي بزرگ پشت کاميون‌ها نمايش داد. به اين ترتيب خودروهاي پشتي به درستي درمي‌يابند که چه زماني براي سبقت گرفتن ايمن است و خود را به خطر نمي‌اندازند.

و حالا سامسونگ نمونه اوليه چنين کاميون‌ها را توليد کرده است. در اين کاميون‌ها در قسمت پشت، چهار نمايشگر قرار داده شده است که مجموع آنها، يک تصوير واحد را که به صورت وايرلس از دوربين جلودريافت مي‌شوند، نمايش داده مي‌شود.

اين کاميون در انتظار دريافت مجوز از مراجع قانوني براي ورود به بازار است، اما به نظر نمي‌رسد که ساخت آن، فعلا مقرون به صرفه باشد. گرچه دوربين مورد نياز، نسبتا ارزان است، اما نمايشگرها هزينه زيادي مي‌طلبند. البته مشکلات فني مثل بازتاب نور از سطح اين نمايشگرها هم بايد حل شود.