آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


امکانات منابع طبيعي براي مقابله با آتش سوزي شاخ و برگ درختان است
تاریخ ارسال : 1394/3/30

ياسوج - ايرنا - رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري کهگيلويه با اشاره به شروع فصل گرما و خطر بالا رفتن آتش سوزي در مراتع و جنگلها گفت: امکانات منابع طبيعي اين شهرستان تنها براي مقابله با آتش سوزي شاخ و برگ درختان است.

سيد هدايت الله آويزش روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا کمبود امکانات براي مقابله با آتش سوزي را يک معضل دانست و افزود: منابع طبيعي شهرستان سالهاي زيادي است که با اين مشکلات دست و پنجه نرم مي کند.

وي اظهارکرد: به دليل نبود تجهيزات اوليه براي مقابله با آتش سوزي در بيشتر مواقع افراد دچار سوختگي وخسارات زيادي مي شوند.

آويزش تصريح کرد: تامين تجهيزات اوليه براي مقابله با هر گونه آتش سوزي در سطح شهرستان ضروري است.

وي با اشاره به اينکه سال گذشته 89 هکتار از مراتع و جنگلهاي شهرستان دچار آتش سوزي شد ابراز داشت: از اين تعداد 60 درصد مرتع و 40 درصد جنگل بوده است.

آويزش بيان کرد: 265 اصله درخت از نوع بلوط در اين آتش سوزي ها از بين رفت.

وي با بيان اينکه شهرستان کهگيلويه 329 هزار هکتار عرصه جنگلي و مرتعي دارد، اضافه کرد: از اين ميزان 29 هزار هکتار در بخش سوق، 92 هزار هکتار در بخش مرکزي، 75 هزار هکتار در شهرستان لنده، 38 هزار هکتار در بخش چاروسا و 90 هزار هکتار در بخش ديشموک واقع شده است.

شهرستان کهگيلويه با 132 هزار نفر جمعيت داراي چهار بخش، چهار شهر و 10 دهستان است که در 185 کيلومتري ياسوج مرکز استان کهگيلويه بويراحمد واقع شده است.