آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


افزايش ضريب ايمني شهر قزوين با آموزش آتش‌نشانان داوطلب
تاریخ ارسال : 1394/3/30

مدير مرکز آموزش سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين آموزش آتش‌نشانان داوطلب را زمينه‌ساز افزايش ضريب ايمني اين شهر دانست.

سعيد مافي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوين اظهار کرد: طرح آموزش آتش‌نشانان داوطلب بخشي از تلاش‌هاي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين است که با استمرار آن در آينده نزديک ضريب ايمني شهر افزايش مي‌يابد.

وي با بيان اينکه به‌کارگيري مشارکت مردمي در قالب آتش‌نشان داوطلب از سياست‌هاي مورد تأکيد مديريت اين سازمان در سال جاري است، افزود: آتش‌نشان داوطلب مردمي نيرويي است که از روي ميل و علاقه شخصي و بدون هيچ چشم‌داشت مادي براي افزايش سطح آگاهي و همکاري با سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني در مواقع خاص مشارکت مي‌کند.

مدير مرکز آموزش سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين اضافه کرد: از ابتداي سال جاري اين سازمان برنامه‌ريزي براي جذب نيروهاي آتش‌نشان داوطلب را پيگيري کرده و تاکنون 60 نفر از شهروندان علاقمند به فراگيري اصول ايمني و چگونگي مقابله با آتش‌سوزي را تحت آموزش قرار داده است.

مافي تصريح کرد: در دوره آموزش آتش‌نشانان داوطلب، شرکت‌کنندگان با فراگيري آموزش‌هاي لازم موفق به دريافت گواهينامه آتش‌نشان داوطلب مي‌شوند.

مدير مرکز آموزش سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با فراگيري آموزش‌هاي ايمني از سوي افراد داوطلب، محيط زندگي و کار آن‌ها از ايمني بيشتري برخوردار مي‌شود و در صورت بروز حوادث احتمالي مي‌توانند امدادرساني لازم به افراد حادثه‌ديده را پيش از رسيدن نيروهاي آتش‌نشاني انجام دهند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برگزاري دوره‌هاي آموزشي آتش‌نشانان داوطلب در سال جاري يادآور شد: در دوره آموزشي که به تازگي براي آتش‌نشانان داوطلب به اجرا درآمد، آشنايي با انواع آتش‌سوزي و روش‌هاي مقابله با آن، نحوه استفاده از خاموش‌کننده‌هاي دستي و به‌کارگيري شيلنگ‌هاي آب در آتش‌نشاني تدريس شد.

مدير مرکز آموزش سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين اضافه کرد: همچنين داوطلبان در مراسم پاياني دوره آموزشي خود، آموخته‌هايشان را در قالب عمليات تمريني به نمايش گذاشتند.

يادآور مي‌شود، دوره‌هاي آموزش آتش‌نشانان داوطلب در ماه‌هاي ارديبهشت‌ماه و خردادماه سال جاري در سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين برگزار شد.